Tonery OKI

Drukarki Oki słyną ze świetnego stosunku jakości do ceny, uważane są też za niezbyt drogie w eksploatacji. Magazyn PC World uznał nawet jedną z drukarek tej firmy – model MC563dn – za najbardziej opłacalny, drukujący wyjątkowo tanio i szybko. Poza sprawną i cichą pracą, drukarki Oki odznaczają się rewelacyjną jakością wydruku – pod warunkiem oczywiście, że do sprzętu dobierzemy odpowiednie materiały eksploatacyjne. Które tonery Oki są godne uwagi?

Ja sam od dawien dawna stawiam na wysokiej klasy zamienniki, produkowane przez renomowanych wytwórców i sprzedawane pod takimi markami, jak Orink, JetWorld, Asarto, Assima czy ActiveJet. Kupując ich produkty, mam pewność, że w razie czego obejmie je ochrona gwarancyjna; na szczęście jeszcze nigdy nie musiałem z niej korzystać. Dla mnie tonery Oki numer jeden to te, które funkcjonują pod marką Assima. Zamiennik 43979102, odpowiedni m.in. do mojej drukarki Oki B430, wystarcza na nieskazitelne – ostre, wyraźne, bez smug i plam – zadrukowanie nawet 3,5 tysiąca stron. A ponieważ jego cena jest bardzo konkurencyjna, koszt wydrukowania jednej strony to mniej niż grosz.

Dlaczego dobór sprawdzonych materiałów eksploatacyjnych jest taki ważny? Używanie tonera niewiadomego pochodzenia wiąże się ze sporym ryzykiem. Po pierwsze, produkt tego typu często ma znacznie niższą jakość, aniżeli toner oryginalny, i jest to różnica, którą widać. Może się manifestować m.in. takimi przykrymi niespodziankami, jak plamy, przebarwienia czy też pojawienie się elementów nieostrych, rozmazanych, o niewystarczającej głębi barw. W dodatku, pomimo wystąpienia tak ewidentnych oznak słabej jakości, tonery z wątpliwych źródeł przeważnie nie są objęte gwarancją producenta. Co więcej, zastosowanie w drukarce laserowej niskiej jakości tonera może wpłynąć negatywnie na działanie bębna bądź też innych części składowych naszego sprzętu.

Aby nie wpaść w sidła zastawione przez szemranego producenta lub nieuczciwego sprzedawcę, zamienne tonery Oki warto zamawiać w pewnym źródle. Najlepiej robić to ze sporym wyprzedzeniem, a nie zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. Na szczęście w moim ulubionym e-sklepie dostawa odbywa się błyskawicznie, nawet w ciągu jednego dnia roboczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *