Tonery Konica Minolta

Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka…  także wtedy, gdy materiały eksploatacyjne, które stosujemy na co dzień to tonery Minolta. Wydatki ponoszone na drukowanie to ta pozycja kosztów zmiennych, którą możemy zdecydowanie ograniczyć – zarówno w domu, jak i w pracy. Nawet niewielkie kwoty, odkładane systematycznie, są w stanie przynieść wymierne oszczędności. Wybór odpowiedniego tonera z pewnością jest pierwszym krokiem na drodze do skutecznego cięcia kosztów związanych z funkcjonowaniem biura, a jeśli dużo drukujemy prywatnie – także z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

Ja sam już od bardzo dawna korzystam z wysokiej jakości tonerów zastępczych do Minolta PagePro 1300W. Zamienne tonery Konica Minolta wystarczają na wydrukowanie nawet 6 tysięcy stron przy 5-procentowym zapełnieniu kartki. Przy czym koszt druku jednej strony – w zależności od marki tonera zastępczego – waha się od ok. 1,5 grosza do ok. 2 groszy w przypadku takich producentów, jak Orink, JetWorld czy Precision.

Zamienne tonery Minolta tych marek mogę z czystym sumieniem polecić – nie tylko jako najbardziej wydajne i ekonomiczne materiały eksploatacyjne do drukarek tej firmy, ale i jako produkty fantastycznej wręcz jakości. Korzystając z nich, cieszę się wiernym odwzorowaniem kolorów drukowanych obiektów, idealną ostrością wszelkich elementów oraz głębią czerni, a także odcieni szarości. Smugi, plamy i zabrudzenia to coś, co po prostu mi się nie zdarza.

Gdyby jednak zastępcze tonery Konica Minolta zawiodły, w razie czego mógłbym skorzystać z ochrony gwarancyjnej, udzielanej przez producentów zamienników wymienionych marek. W przypadku wyrobów Orink i Precision wynosi ona 2 lata lub do momentu wyczerpania się środka barwiącego, natomiast produkty JetWorld objęte są nawet dożywotnią gwarancją. Dla mnie rewelacyjna jakość oraz niezwykle korzystna cena, jaką mają te zamienne tonery Minolta to powody, dla których nie szukam już niczego innego. Szerokim łukiem omijam zwłaszcza tonery niejasnego pochodzenia, od szemranych wytwórców; ich stosowanie mogłoby przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *