Toner do drukarki


Choć wydawać by się mogło, że zakup tonera to sprawa drugorzędna, warto pamiętać, że na prawidłowe działanie drukarki składa się sporo elementów, a diabeł tkwi w szczegółach. Niestety, wiele osób przykłada dużą wagę do wyboru odpowiedniego sprzętu, kwestię dopasowania tonera traktując po macoszemu. To poważny błąd, bo bez wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych nie jesteśmy w stanie wydobyć z naszej drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego tego, co najlepsze. Słaby toner do drukarki może nawet całkowicie zniweczyć wysiłek, jaki włożyliśmy w poszukiwania najbardziej optymalnego dla nas sprzętu.

Co zrobić, aby tak się nie stało? Warto postawić na dogłębny research albo zaufać profesjonalistom. Na rynku znajduje się mnóstwo różnorodnych produktów o ogromnej rozpiętości cenowej, a laikom bardzo trudno w tym gąszczu się odnaleźć. Mają do czynienia z tonerami bardzo tanimi i słabymi jakościowo, wytwarzanymi pokątnie przez nikomu nieznanych producentów, ale także z zamiennikami renomowanych marek, na które produkujące je duże firmy udzielają gwarancji. Są też oczywiście tonery oryginalne, wytwarzane przez te same firmy, które produkują drukarki bądź urządzenia wielofunkcyjne.

Wysoka cena tonerów oryginalnych często jest szokiem dla świeżo upieczonych właścicieli drukarek laserowych. Zastanawiają się, jak to możliwe, by jeden toner do drukarki, który przecież już wkrótce przyjdzie im wymienić, kosztował nawet 1/3 kwoty, jaką wydali na samą drukarkę. Cóż, warto pamiętać, że producenci ekspresów do kawy na kapsułki niekiedy oddają te urządzenia klientom za darmo – świadomi, że na niezbędnych do używania ekspresu kapsułkach i tak zarobią krocie…

Zobacz koniecznie - Tonery Kyocera!

W tej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem jest według mnie zakup fabrycznie nowego tonera zamiennego jednej z renomowanych, uznanych firm produkujących materiały eksploatacyjne do drukarek. Chodzi m.in. o takie marki, jak Orink, ActiveJet, Actis, Asarto czy JetWorld. Ja osobiście zwykle sięgam po toner do drukarki tej ostatniej, na który dystrybutor produktów JetWorld udziela zresztą dożywotniej gwarancji. Na szczęście nigdy nie musiałem z niej korzystać, zawsze jestem bardziej niż zadowolony – zarówno z nienagannej jakości wydruków, jak i z rewelacyjnej wydajności tonerów tej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *