Najtańsze tusze do drukarek

Czy najdroższe zawsze musi oznaczać: najlepsze? Zdecydowanie nie. Niekiedy droższe produkty są kupowane tylko dlatego, by móc się pochwalić znaną marką, mimo że wyrób tej tańszej niczym droższej nie ustępuje. Coraz więcej osób przekonuje się zresztą do tańszych zamienników bez względu na specyfikę branży. Na rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek sprawa ma się podobnie, gdyż i tu mamy możliwość wyboru produktu oryginalnego lub zamiennika.  

Jeśli chodzi o najtańsze tusze do drukarek, często są one wybierane przez osoby, które sprzeciwiają się ponoszeniu niebotycznie wysokich kosztów eksploatacji tych urządzeń. O ile bowiem sam sprzęt do drukowania jest coraz tańszy, często wręcz bardzo tani, o tyle już codzienne korzystanie z niego bywa boleśnie drogie. Tymczasem najtańsze tusze do drukarek pozwalają zaoszczędzić nawet 85% w stosunku do ceny produktów oryginalnych.
Warto jednak pamiętać, że zamienniki oryginalnych tuszy nie zawsze są produktami wysokiej jakości – może je wytwarzać niemal każdy. Dlatego najlepiej wybierać duże, renomowane firmy, które wypuszczają na rynek świetnej klasy zamienniki i – co najważniejsze – na swoje wyroby udzielają gwarancji producenta. Te marki to np. Wox, Orink, Actis czy Asarto. Można je znaleźć np. w profesjonalnych e-sklepach, które wyśmienite zamienniki tuszy i tonerów oferują obok produktów oryginalnych. Ja najczęściej wybieram i polecam innym najtańsze tusze do drukarek marki Orink – za fabrycznie nowy kartridż z czarnym tuszem o pojemności 58 ml do drukarki atramentowej Brother płacę mniej niż 10 zł netto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *