Czarny tusz do drukarki

Czarny tusz do drukarki atramentowej to jeden z kluczowych elementów jej poprawnego funkcjonowania i niezawodnej pracy. Warto więc wybierać rozważnie, omijając szerokim łukiem produkty niskiej jakości, wytwarzane pokątnie przez nikomu nieznane podmioty. Kupowanie tego typu materiałów eksploatacyjnych wątpliwego pochodzenia wiąże się z ogromnym ryzykiem, związanym przede wszystkim z ich kiepską jakością. Nierzadko okazuje się, że tusz jest tak słaby, że nadaje się tylko do wyrzucenia. W dodatku możemy stracić nie tylko pieniądze, ale i reputację, np. gdy drukowane przez nas ważne dokumenty pokryją się zaciekami bądź plamami z atramentu.

Często słyszę pytanie, który czarny tusz do drukarki jest najlepszy na rynku, a przy tym korzystny cenowo. Cóż, wiele zależy od tego, jakim sprzętem dysponujemy, i jak często zamierzamy go używać. Najbardziej opłaca się kupować duże opakowania, pozwalające wydrukować co najmniej kilka tysięcy stron. Jeśli jednak drukujemy coś sporadycznie, czarny tusz do drukarki może się przeterminować, kiedy nie zużyjemy nawet połowy opakowania. Przymierzając się do zakupu odpowiedniego tuszu, powinniśmy więc najpierw dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania, jakie z nim wiążemy.
Jeśli dysponujemy właściwie nieograniczonym budżetem, a przy tym za wszelką cenę zależy nam na najwyższej jakości wydruku, sięgnijmy raczej po oryginał. Może tak być np. w sytuacji, gdy chcemy zaopatrzyć się w wysokiej klasy czarny tusz do drukarki używanej w firmie. Osobiście uważam jednak, że warto dać szansę takim renomowanym producentom zamiennych tuszy do drukarek atramentowych, jak Actis, ActiveJet, Asarto czy Wox; ja sam najchętniej kupuję tusze tej ostatniej marki. Natomiast najtańszy dobry czarny tusz do drukarki jaki znam to ten cenionej marki Orink – fabrycznie nowy kartridż o sporej pojemności 58 ml do drukarki atramentowej Brother to koszt poniżej 10 zł netto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *